آینده با اجاره خودرو

آینده با اجاره خودرو

اجاره اتومبیل تبدیل به چه چیزی در پنج تا ده سال آینده یا طولانی تر خواهد شد؟ چه عواملي نقشي را ايفا مي كنند يا تهديدي براي پيشرفت صنعت خواهند داشت؟

فناوری در حال شکل دادن به آینده در برخی مناطق است، در حالیکه  برخی عوامل دیگر دیگر از تکامل کامل برخوردارند.

مانند گوشی های تلفن همراه هوشند که تکاملی تقریبا کامل را تجربه کرده است . اما مسائلی همچون اجاره ماشین که طبق تاریخچه آن ، سالهاست که در حال انجام است ونوعی صنعت به حساب می آید اما هنوز فضای بسیار زیادی برا پیشرفت دارد.

طبق گزارشات ،  پژوهش گران اجاره با چندین اپراتور صحبت کردند تا پیش بینی های خود را در آینده در مورد اجاره ماشین ها بدست آورند و اینکه چگونه شرکت هایشان در حال برنامه ریزی برای سازگاری با این پیشرفت ها و تغییرات هستند.

سلطه اتوماسیون

همانند تکنولوژی که همچنان به ایجاد یک محیط  بر اساس تقاضا تلاش دارد، مشتریان، به ویژه در نسل های جوان، برای انجام هر کار ، از یک گوشی هوشمند یا رایانه لوحی، از جمله تهیه رزرو برای اجاره اتومبیل استفاده می کنند.

نیوموباسر، معاون رئيس جمهور ون ونز، مستقر در لس آنجلس، آینده ای را با وسایل نقلیه مشترک، رزرو های ساده تر و فرآیندهای ثبت و چک کردن، و رشد در ماشین های رایج و مدل های خودپرداز می بیند.

او می گوید: “صنعت رنت ماشین در نهایت به مسائل بالا می پیوندد. “من آن را لزوما به عنوان یک تهدید نمی بینم، اما این صعنت در حال تبدیل شدن به فرایندهای فن آوری محور و مبتنی بر تکنولوژِی می باشد.”

اجاره اتومبیل در نیویورک

ویلیام هریس، صاحب اجاره اتومبیل در شهر نیویورک می گوید: “آینده خدمات به مشتریان هدایت خواهد شد، همانطور که همیشه بوده است، اما داشتن یک تجربه کاربری جدید تا به امروز، یکی از اهداف در اجاره ماشین است. “سرعت، سهولت استفاده، و اصطکاک کمتر، نقش مهمی در حفظ مشتری در آینده ایفا خواهند کرد.”

Edge Auto Rental، با توجه به نیازهای در حال تغییر مشتریان خود، با استفاده از وب سایت خود، فرایند رزروتوسط  تلفن همراه را توسعه می دهد. هریس می گوید: “مشتریان می خواهند بر روی گوشی خود یک دکمه را فشار داده و خودرو را هنگام ورود به خودرو آماده کنند یا وقتی که خودرو به آنها نیاز دارد، خودرو را نشان می دهد.”

صاحب اجاره ماشین

پیتر چپمن، صاحب اجاره ماشین آلاسکا،حتی باز هم اعتقاد دارد که رابط کاربری در آینده که تلفن همراه است، سنگین و نه چندان آسان است،او به عنوان نسل جوان در حالِ تبدیل به بخش بزرگتر در فیربنکس، آلاسکا، به عنوان یک شرکت کوچک مستقل رنت خودرو، یک سیستم رزرو آنلاین خودکار ایجاد نکرده است، اما در حال کار بر روی آن هدف است.

چپمن می گوید: “تلاش بیشتری برای سرمایه گذاری و تحرک به عنوان یک شرکت کوچک مستقل نیاز دارد.” “اما در هر حال ما باز هم تا رسیدن به هدف رزو آنلاین خودکار،  به سمت یک وب سایت دوستانه حرکت می کنیم تا مشتریان ما از یک تلفن هوشمند استفاده کنند.”

تکنولوژی کامیون

استیو لازروف دارای شرکت تخفیف اجاره اتومبیل و کامیون می گوید :” تکنولوژی به طور بالقوه در حال تغییر اجاره ماشین به چیزی شبیه به کمپین های طرفدار محیط زیست و یا یکپارچه سازی محیط زیست است  که در آن مردم با اجاره ماشین خود نقشی در کاهش استفاده از منابع و مخازن طبیعی و تولید انواع ماشین آلاتی است که میتوان به راحتی با اجاره ، به آن ها دسترسی پیدا کرد.

لازارف، مدیر بخش خرده فروشی Discount می گوید: “اگر من هیچ ماشینی نداشته باشم و گزینه ای نیز برای اجاره یک ماشین از اطرف محل زندگی داشته باشم، ولی مسیر من کوتاه باشد ،من هرگز نیازی به رفتن به یک شرکت اجاره اتومبیل ندارم .این خود باعث استفاده کمتر از وسایل نقلیه شده که در نهایت منجر به کاهش تولید ماشین آلات توسط شرکت های سازنده اتومبیل می شود.”

خدمات اجاره خودرو در آینده

بعضی شرکت های نیزا با ارائه  برنامه های تخفیقی مانند نرم افزارهای تخفیف پیدا کن ، خدمات خود را توسعه داده است که مثلا مشتریان می توانند کامیون یا خودرو های سواری مورد نظر را از پارکینگ های در سراسر کشور با چندین درصد تخفیف ، دریافت کنند.

طبق گفته لازروف، مشتریان در هر زمان با استفاده از برنامه وب در تلفن هوشمند خود ، برای پیدا کردن و رزرو نزدیک ترین وسیله نقلیه اقدام کرده ، برنامه روند اجاره را آغاز می کند و درب را نیز در هنگام رسیدن شخص به ماشین مورد نظر باز می کند.

برای توسعه یک سرویس خودمانی، شرکت ها کیوسک های خود سرویس را در مکان های اجاره ای خود قرار می دهد. هریس می گوید: “مشتریان بیشتر نمی خواهند با شخصی که در هنگام برداشتن ماشینشان با آنها برخورد می کنند، ملاقات کنند. در آینده همه چیز توسط نرم افزار ها انجام خواهد شد.”

اشتراک گذاری اتومبیل ها

هریس هنگامی که سخن در مورد به اشتراک گذاری اتومبیل ها به میان می آید، فکر می کند که این مفهوم بازهم همچنان رشد خواهد کرد، چرا که مردم بیشتر تصمیم می گیرند که وسایل نقلیه خود را نداشته باشند.

اگرچه در حال حاضر خودروهای معمولی و لوکس به عنوان اجاره ساعاتی و روزانه و ماهانه و دراز مدت از طریق شرکت هایی مانند تشریفات خودرو پارسی رایج تر شده اند، اما اشتراک گروهی از وسیله نقلیه می تواند محبوب تر شود. هریس می گوید: “من فکر می کنم که مردم بیشتر از طریق اشتراک و به اشتراک گذاری به چندین نفر اتومبیل خواهند داد.”

چپمن ایده خودکفایی را به عنوان راحتی برای مشتریان خود دوست دارد، اما در حال حاضر هزینه اجرای آن برای اجرا بیشتر از مزایایی است که او می تواند در مورد استفاده خود به دست آورد.

رشد خدمات  تاکسی محور مانند اوبر و لیفت (که ماشین را به اجاره شما در نمی آورد) به عنوان  رقیبی برای اجاره اتومبیل دیده می شود. در حالی که مناطق روستایی و بیشتر بازارهای محلی به طور عمده تحت تاثیر قرار نگرفته است، و زمان زیادی برای پوشش کامل یک منطقه لازم دارد.

شركی لاگوانا، صاحب شرکت باندگو، می گوید: “اوبر ولیفت با صنعت اجاره خودرو در تهران در برخی از مسائل رقابت می كنند، اما این مدل تنها در مناطق متراکم و شهری كار می كند.” “در حالی که استفاده از شرکت های اجاره خودرو، ماشین اجاره ای در آن حالت هم انتخاب اقتصادی شماست حتی اگر شما در حال رفتن به سفر طولانی باشید و یا مقدار زیادی از چمدان و وسایل و نیز فرزندان زیادی در اختیار داشته باشید.”

شرکت اجاره خودرو پارسی

شرکت تشریفات خودرو پارسی در راستای کمک به ناوگان حمل و نقل کشور و بالا بردن رفاه مشتریان وراحتی حال شما اقدام به اجاره خودرو ارزان کرده است که باعث شده شرکت اجاره خودرو پارسی کامل ترین و بیشترین ناوگان را بین شرکت های اجاره ماشین داشته باشد.

برچسب‌ها, , , , , ,