افزایش عمر باطری ماشین

افزایش عمر باطری ماشین

عبور از دست انداز با فشار به پدال ترمزاین کار فشار زیادی را به سیستم فنربندی خودرو،اکسل و سیستم ترمز اتومبیل وارد میکند ،نحوه صحیح عبور از دست انداز به این صورت می باشد که باید طوری برنامه ریزی کنیم که تا قبل از رسیدن به دست انداز سرعت را کم کرده کرده و در هنگام عبور از دست انداز ترمز به هیچ عنوان نباید درگیر باشد.

بالا کشیدن ترمز دستی بدون نگاه داشتن دکمه آنکشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن باعث خرابی چرخ دنده های آن و وارد آمدن فشار بیش از حد به سیم ترمز دستی میشود. کخ می بایست در اجاره اتومبیل ایرانی به این نکته توجه نمایید زیزا از اجاره ماشین خارجی و شاسی بلد کمک فنر های ضعیف تری دارند.

موارد قابل توجه در رنت ماشین

تعویض به موقع روغن گیربکس واسکازین نیز مانند روغن های دیگر نیاز به تعویض دارد که تعویض به موقع آن باعث روان کارکردن گیربکس وسلامت گیربکس و غیره میشود کیلومتر تعویض آن بستگی به نوع روغن و گیربکس اتومبیل و شرایط کارکرد آن دارد.

.زمانبندی تعویض فیلتر روغن گاهی دیده شده که افراد فیلتر روغن را یک بار در میان تعویض میکنند و اکثرا همین افراد از فیلتر های با کیفیت پایین استفاده میکنند این کار باعث میشود فیلترعمل تصویه را صورت کامل انجام دهد و منجر به آسیب های جدی به موتور رنت ماشین میشود که بعدا متوجه میشویم اگر هربار فیلتر را عوض میکردیم و فیلتر مناسب جایگزین می‌کردیم چقدر از هزینه تعمیر موتور و صرف وقت جلوگیری می نمایید.

اجاره خودرو های ایرانی و خارجی

درجا گرم کردن موتور خودرو به مدت طولانیاین کار نه تنها مفید نیست بلکه ضرر زیادی هم به موتور خودروهای ایرانی و اتومبیل های خارجی وارد می‌آورد .درجا کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور خودرو منتقل میشود که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. در زمستان بهتر است نهایتا یک دقیقه ماشین درجا کارکند سپس چند کیلومتر اولیه تا گرم شدن ماشین در حد مطلوب را با سرعت پایین طی کرد.

استفاده از کولر در اتوبان بهتر از پایین آوردن شیشه اجاره خودرو است.این تحقیق در انگلستان انجام شد و نشاد داد اگر یک اتومبیل در اتوبان کولرروشن حرکت کند و روی درجه یک فن روشن باشد مصرف سوختش از ماشینی که شیشه راننده آن باز است 40 درصد مصرف سوخت آن کمتر است.

برچسب‌ها, , ,