خرید یا اجاره خودرو کدام یک بهتر است

خرید یا اجاره خودرو کدام یک بهتر است

اجاره اتومبیل یک جایگزین برای خرید ماشین است.هیچ کدام از این دو روش جای یکدیگر را نمی گیرند فقط برتری هایی نسبت به یک دیگر دارند. با اجاره ماشین و یا حتی اجاره خودرو با راننده می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید ، به ویژه اگر از ماشین به طور منظم استفاده نمی کنید.

علاوه بر این ممکن است بتوانید گاهی اوقات و برای مراسم خاص ماشین مورد نظر را اجاره کنید و اکثریت زمان کارهای خود را با یک ماشین اقتصادی با قیمت کمتر ولی  معتبر انجام دهید. اغلب اجاره اتومبیل به عنوان یک راه حل برای برخی از مشکلات نادیده گرفته می شود.

با برنامه ریزی مناسب شما می توانید با اجاره یک ماشین به طور قابل توجهی صرفه جویی کنید … دلیل اول برای اجاره خودرو در بازه های زمانی کوتاه مانند یک سال و یا کمتر ، صرفه جویی فوق العاده در هزینه است.

برای مثال اگر شما فردی هستید که عادت دارید هر سال ماشین خود را تعویض کنید و یا هزینه خرید یک ماشین لوکس برای شما سنگین است ، اجاره ماشین بهترین گزینه است.

خرید و فروش خودرو

با محاسبات ساده ای میتوان فهمید که مثلا خودرو هیوندای سانتافه 2014 که در حال حاضر قیمتی حدود 175 میلیون تومان درحال خرید و فروش است ، با هزینه اجاره سالانه آن توسط شرکت تشریفات خودرو پارسی ، ملزم به پرداخت تنها 110 میلیون تومان هستید.

یعنی صرفه جویی 65 میلیون تومانی که رقم بسیار زیادی است. یا در مثال دوم به بررسی خودرویی بسیار لوکس تر می پردازیم که مطمئنا شگفت زده خواهید شد.
خودرو پورشه پانامرا 2013 که نمونه های کارکرده آن با قیمت نجومی در حدود 950 میلیون تا 1 میلیارد تومان  خرید و فروش می شود ، در سرویس اجاره خودرو ما با یکسال اجاره کامل تنها 670  میلیون تومان هزینه در پی خواهد داشت. یعنی حدود 250 میلیون تومان صرفه جویی ! چطور است با این پول یک ماشین نو نیز برای همسر خود بخرید.

خودرو کیا اپتیما

در مقایسه سوم نیز خودرو کیا اپتیما 2015 که نیاز به حساب بانکی 160 میلیون تومانی دارد، با اجاره آن از شرکت ما میتوان تنها با پرداخت 96 میلیون ، 64 میلیون تومان در حساب خود باقی بگزارید. حال اگر دوس دارید هر شیش ماه یا حتی هر ماه نسبت به تعویض ماشین خود اقدام کنید ، میتوانید در طول سال تا چندصد میلیون تومان در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشید.
همه این مقایسه نیز درصورتی که شرکت های اجاره اتومبیل گاهی حتی هزینه بیمه و تمیرات و استهلاک و … را نیز به عهده میگیرند.

به طور کلی مزایای رنت ماشین خیلی بیشتر از این هاست اما به طور کلی به صورت زیر می باشد:

• به طور معمول پرداخت ماهانه کمتر از وام خودرو.
• هیجان رانندگی یک ماشین جدید هر دو یا سه سال
• شما همیشه با یک ضمانت محافظت می شوید
• شما نباید نگران تجارت یا فروش ماشین خود باشید.

صنعت اجاره ماشین

صنعت اجاره ماشین طبق پیش بینی ها در آینده نزدیک بسیار پیشرفت خواهد کرد. سرویس هایی مانند اوبر و یا شرکت هایی مانند Europcar  و Hertz و Budget و Alamo و … در خارج از کشور و شرکت هایی مانند تشریفات خودرو پارسی در ایران آینده حمل و نقل را رقم خواهند زد. حتی پیش بینی می شود شرکت های خودرو سازی بزرگ فروش بسیار کمی را تجربه خواهند کرد و یا تا مرز ورشکستگی پیش خواهند رفت.
شرکت اوبر uber در سال 2009 توسط استامبلاپان و تراویس کالانیک در سانفرانسیسکو کالیفرنیا تاسیس شد.اوبر یک سرویس  آنلاین است که به کاربران این امکان را می دهد که از طریق اپلیکیشن سرویس مورد نظر خود را سفارش دهند.
تراویس کالانیک Travis Kalanick یک کارآفرین و بازرگان اهل ایالات متحده آمریکا است. شرکت استارتاپی او موفق شد در ابتدا 200 هزار دلار سرمایه اولیه و حامی مالی یا seed funding پیدا کند و این مبلغ در سال 2010 به 1.25 میلیون دلار رسید.

اپلیکیشن حرفه ای مسافرین

این سرویس در اوت ۲۰۱۶ در ۶۶ کشور و ۵۰۷ شهر در سطح جهان در دسترس است.  این اپلیکیشن حرفه ای مسافرین را به نزدیک ترین راننده مرتبط می سازد و با ارسال موقعیت مسافر به راننده شرایط شروع سفر را فراهم می سازد.

تمامی این مراحل از طریق اپلیکیشن پیشرفته اوبر امکان پذیر است.مسافرین درخواست خود را از طریق اپلیکیشن ثبت می کنند و در صورت در دسترس بودن راننده،درخواست مسافر پذیرفته می شود.

پرداخت هزینه سفر به صورت آنلاین از طریق اپ اوبر قابل محاسبه است و مبلغ پرداختی را به راننده اعلام می کند.
شرکت اوبر قوانین و سیاست های خاص خود را دارد. هر کاربری در صورت تمایل به همکاری با این شرکت ، در اولین قدم باید در سایت ثبت نام کند.

رانندگان اوبر برای تاکسی

به هر حال باید در نظر داشت که رانندگان اوبر رانندگان حرفه ای تاکسی نیستند، اکثرا به عنوان شغل دوم ، چند ساعت در روز یا حتی هفته رانندگی می کنند. در اولین مرحله از راننده، نام ، نام خانوادگی و مشخصات آدرسی ، گواهی نامه خواسته می شود و همچنین آدرس ایمیلی که به نوعی یوزر نیم شما می شود .
در مرحله دوم تمام اطلاعات کاربر احراز هویت می شود که سو پیشینه ای از لحاظ کیفری و یا اخلاقی  نداشته باشد. هر راننده موظف است در مرحله بعد  اتومبیل خود را برای معاینه فنی به یکی از مراکزی که توسط اوبر معرفی می شود ببرد.

همچنین در همان مرکز معاینه فنی معمولاً یک استیکر موقتی آرم اوبر به شما داده می شود که هنگام رانندگی با اوبر روی شیشه جلوی اتومبیلتان نصب کند.در صورتی که تمامی اطلاعات تایید شود ،شخص مورد نظر به عنوان راننده اوبر انتخاب می شود.

همکاران شرکت اوبر امثالی چون اسنپ

شرکت اوبر مرحله ای برای ارزیابی رانندگان خود در نظر گرفته است.اوبر برای رانندگان و همچنین مسافران سیستم امتیاز دهی دارد، بدین صورت که هر راننده پس از پیاده کردن مسافر خود به آن از یک تا پنج ستاره امتیاز می دهد که مسلما یک پایین ترین و 5 بالاترین امتیاز می باشد، این امتیاز را رانندگان معمولا بر اساس رفتار مسافر و یا دردسر آفرینی او برای آدرس دادن و بقیه مسایل می دهند، البته ستاره گرفتن برای رانندگان خیلی مهم تر از مسافران می باشد.
رانندگان شرکت اوبر گواهی‌نامه یا مدارک خاصی از این شرکت ندارند؛ آنها فقط از خودروِ خود و با حمایت شرکت اوبر برای ارائه‌ی خدمات مسافربری با کرایه‌ای ارزان‌تر استفاده می‌کنند.
اما سیستم های اجاره خودرو با اوبر که مانند اسنپ و تپسی در ایران است تفاوت های زیادی دارند. ماشین های لوکس ، راننده های مجزا ، امکان استفاده به هر منظور ، در اختیار داشتن کامل خودرو و… از تفاوت های این دو است.
شرکت اجاره خودرو پارسی در راستای کمک به ناوگان حمل و نقل کشور و بالا بردن رفاه مشتریان وراحتی حال شما اقدام به اجاره خودرو ارزان کرده است که باعث شده شرکت اجاره خودرو در تهران کامل ترین و بیشترین ناوگان را بین شرکت های اجاره ماشین داشته باشد.

برچسب‌ها, , ,